Alban Skenderaj
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alban Skenderaj

www.AlbanSkenderaj.net
 
HomePortaliLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Tekste Kengesh

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Ert@

Ert@


Number of posts : 15
Location : Dublin, Ireland
Registration date : 2008-10-19

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 6:46 pm

Vetem Ty


Me mire te isha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe s'me dhemb
Mbase me mire do te ishte te isha une nje mal
dielli dhe rrezet te me griste kemishen e bardhe

Edhe me mire do te ishte te isha une nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kurre te mos bien
me mire akoma do te ishte te isha une nje kenge
tinguj e nota te mbillja ne cdo vend

Por une e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmone me ty, ne lindje perendim
jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty une do te jem

Refreni:
Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj

Sikur te isha une nje cope qielli i ftohte
ne zemren tende do te vija te lundroja
edhe nje yll te isha me diellin e drite ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty

Ty vetem ty, ty vetem ty
Ty gjithmone ty, ty vetem ty

Por un e di tani cdo gje ka nje kuptim
Eshte thjesht nje ndjenje pa fund pa perendim
Tani po mund te jem dhe shkemb dhe mal dhe peme
Gjithcka per ty, per ty un do te jem

(Refreni)
Back to top Go down
http://www.durrsi.com
Ert@

Ert@


Number of posts : 15
Location : Dublin, Ireland
Registration date : 2008-10-19

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 6:48 pm

Diçka


Diçka qe me ngacmon
Diçka qe me pushton
Diçka qe nuk arrij
Diçka qe vjen nga ti
Diçka qe fort kerkoj
Diçka qe enderoj
Diçka qe e ke ti
Diçka qe nuk arrij

Diçka me ka verbuar
Nuk isha i mesuar
Me ben te fluturoj
Vetem kaq kuptoj

Qe atehere une kohen
Nuk e kam ndjere
Zerin tend degjoj dhe boten e harroj

Gjerat nuk kane me vlere
Kur zerin tend degjoj
Dhe une si perhere boten e harroj

Dhe une si perhere
Kur zerin tend degjoj
Gjerat nuk kane me vlere dhe boten e harroj

Diçka qe me ngacmon
Diçka qe me pushton
Diçka qe nuk arrij
Diçka qe vjen nga ti
Diçka qe fort kerkoj
Diçka qe enderoj
Diçka qe e ke ti
Diçka qe nuk arrij

Diçka me ka verbuar
Nuk isha i mesuar
Me ben te fluturoj
Vetem kaq kuptoj

Qe at here un kohen
Nuk e kam ndier
Zerin ten degjoj
Dhe boten e harroj

Gjerat nuk kane me vlere
Kur zerin tend degjoj
Dhe une si perhere boten e harroj

Dhe une si perhere
Kur zerin tend degjoj
Gjerat nuk kane me vlere dhe boten e harroj
Back to top Go down
http://www.durrsi.com
Ert@

Ert@


Number of posts : 15
Location : Dublin, Ireland
Registration date : 2008-10-19

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 6:51 pm

Thirrje e Deshperuar


Ju kuptoj o njerez qe kurre s'ju kane pranuar
Ju pranoj o njerez qe kurre s'ju kane degjuar
Ju degjoj o njerez qe zerin ua kane harruar
Jo s'mund t'ju harroj gjithmone per ju kam per te kenduar

Ju degjoj, ju kuptoj
Ju pranoj, jo s'ju harroj
Ju qe buza, s'ju gezoj
Dhe bota ne sofren e saj te pasur
Nje luge per ju s'e shtoi
Ju ka ndare , zemren ju ka vrare

Nje thirrje te deshperuar qe askush nuk e degjoi
Askush nuk e pranoi
Pa nisur perfundoi
Liber i pashkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi

Edhe ne jete (edhe ne jete)
Te gjithe luajne per te fituar
Por ve㧠per ju loja pa nisur ka perfunduar

Mos hidh nje hap(mos hidh nje hap)
Ujku dhembet i ka zbuluar
Mos hidhni nje hap, toka rreth jush eshte e minuar

Ju degjoj, ju besoj
Nje pasuri mbi varferi, jo se pranoj
Ju qe fati ju denoi
Dhe bota ne sofren e saj te pasur
Nje luge per ju se shtoi

Nje thirrje te deshperuar askush nuk e degjoi
Akush nuk e pranoi
Qe pa nisur perfundoi
Liber i pa shkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi
Back to top Go down
http://www.durrsi.com
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 1:41 am

Bukuri e frikshme

Me nje fjal, me nje veshtrim
Me nje puthje, me nje ledhatim
Me nje xhest ti me ndrysho
Nje tjeter njeri ne mua ti zgjo

Eheeej...uuu...

Me nje veshtrim
Ti godite ne qender
Pushtove gjith shpirtin tim

Eheeej...uuu...

Veshtir ta pranoj
Si valle!
Une ndjenjen e fshehur
Kaq leht ta zbulo...j

Brenda meje ndjej nje ze
Qe i bindur me flet
Esht bukuri e frikshme
Qe nga qielli zbret
Te gjen ty pa mbrojtje
Te vret

Te vret me nje shenj
Me nje qendrim
Me nje buzeqeshje
Me nje perqafim

Une vrapoj
Larg teje vrapoj
Por perseri
Me ben te qendroj

Eheeej...uuu...

Me nje veshtrim
Ti godite ne qender
Pushtove gjith shpirtin tim

Eheeej...uuu...

Veshtir ta pranoj
Si valle!
Une ndjenjen e fshehur
Kaq leht ta zbulo...j
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 1:44 am

Verso il blu (vetem ty) version italisht


Mi pare che il cielo non ci sia piu
Nei tuoi occhi si vede e si sente um po piu blu
Mi pare che il sole non esiste piu
Del tuo soriso si 㨠sciolto ancor prima di andare giu

Pare che le luna ormai non ci sia piu
In questa notte speciale a difondere la luce sei tu
Mi pare che le stelle parlino intorno a te
Quando ti vedo fiorire d'avanti a me

Ma ormai lo so lei ha il mondo dentro sã¨
Un suo respiro 㨠un emozione in piu per me
E la nebbia scompare ed io rinascero
Con la tua forza piu forte anch'io sarã²

Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
Vec per ty do te jetoj
Ti me ben te fle pa mendime
Vetem ty une enderroj

Si tu sei il suono delle mie rime
Che solo a te dedichero eh..eh..eh..

Una canzone non basterã mai per tã¨
(una canzone non basterã mai per tã¨)
Le poesie del mondo bisogna raccogliere
(le poesie del mondo bisogna raccogliere)
Nel nostro vento d'amore io sento sempre piu
Volendo,volando,volando ancor piu su
Su ancor piu su,su verso il blu
Su ancor piu su,su sempre su

Ma ormai lo so lei ha l'universo dentro se
Un suo sorriso 㨠un sogno in piu per me
Il destino ci vuole ed io ti vorrã²
Sempre con me in me ti portero

Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
Vec per ty do te jetoj
Ti me ben te fle pa mendime
Vetem ty une enderroj

Si tu sei il suono delle mie rime
Che solo a te dedichero eh..eh..
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 1:54 am

E verteta ime


Une, nuk pranoj me meshirime
Kur, me qellojne,me fjalet gur
Prejardhjen time e lendojne

Une, per cudi te perkulem jo nuk di
E vete pa shume fjale
E kam ndertuar nje te vertet

Dhe jo, jo, udhen jo
Nuk do te ma nderpresin dot
Eheeeeej...

Por per nje gje te jene te bindur
Se me kemishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa qaste
Une te bind pa fjale por fakte
Eheeeeej...

Por per nje gje te jene te bindur
Se me kemishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa qaste
Une te bind pa fjale por fakte

Por per nje gje te jene te bindur
Se me kemishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa qaste
Une te bind pa fjale por fakte

Gjithmone me koken larte

Une, nuk kerkoje me ngushellime
Kur, me qellojne, me fjalet gur
Prejardhjen time e lendojne

Une, per cudi te ndalohem jo nuk di
E vete pa shume fjale e kam ndertuar nje te vertet
Dhe jo jo, as dje as sot as neser s'me rrezojne dot
Uuuuuu...

Por per nje gje te jene te bindur
Se me kemishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa qaste
Une te bind pa fjale por fakte
Eeeeeej...

Por per nje gje te jene te bindur
Se me kemishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa qaste
Une te bind pa fjale por fakte

Gjithome me kkoen larte
Gjithome me koken larte
Gjithome me koken larte
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 1:56 am

My oasis

When your finges caress slowly and shiver all my skin
When your look leads me astray one more time
When your kisses light my body and make me fall i'll surrender
When i can risk to brave the sin for one night to remember

I am the desert you are my rain
My oasis i find again
And like a child i fly away
In my spaces, in my places
Where the mind forgets the pain

And i forget the sadness
I wish the moment goes on for eternity
Where i am inside here
I feel lost in my fantasy
She has my happyness key
She's like a flower that never fades
And i will sprinkle her with my life
That she can remain like a breeze in the shade

Buza jote si petale trandafili
Puthjet e tua si dhimbje ne ã§ast lendimi
A s'me thua cila dore te pikturoj
Ndoshta zoti vetem per mua te krijoj
Aromen tende po shijoj
Fytyren floket ma lemojne
Dhe me shume nuk mund te kerkoj
Eshte si nje enderr dhe si ne enderr
Ky takim te mos mbaroj

And i forget the sadness
I wish the moment goes on for eternity
Where i am inside here
I feel lost in my fantasy
Dhe une harroj te ardhmen
Te shkuaren me nuk e kujtoj
Dhe me mjafton qe te kam prane
Ne zemer fort une ta shtrengoj
She has my happyness key
She's like a flower that never fades
And i will sprinkle her with my life
That she can remain like a breeze in the shade
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 2:08 am

E veshtire

Nuk kerkoj asgje me shume nga ty
Te jesh e imja
A do mundem te ta them ne sy?
Se je e vetmja.

Nuk kerkoj asgje me shume nga ty
Asgje me shume se kaq
O jo...

Dhe çdo fjale cdo lajke
Do jete e tepert.
Cdo ndjenje per ty
Do jete e verber.

Po prape…
Me le ti ne kerkim
Me le te pres ne heshtje
Ne meshire te fatit tim.

Dhe prape…
Nuk ndihem dot i lire
Sa me shume shmangesh
Aq me shume jam ne delir.

Me pelqen se je e veshtire..

Sikur te me jepje veç nje shenje
A nje buzeqeshje.
Sikur te hapje me shume ndjenje
E me pak heshtje.
Sikur te me jepje veç nje shenje
Nuk do nguroja jo.. oh jo..

Dhe askush, asnje..
S‘do me ndalonte
Askush me shume
Nuk do te donte
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 2:16 am

Mall mergimtar

Te ndjej kaq prane
Dhe kur
Kilometrat vetem na largojne.
E me su pame
Qe kur
Jeta merrej vetem si nje loje.

Cfare mund te them
Une thinjat numeroj
Thone se ti po behesh me e re.

Cfare mund te them
Une nis e fantazoj
A do gjej dicka nga cfare lash dje?

Valle une a do ta dalloj?
Valle do te jete?
Ajo rrugice qe me mesoi
Te kendoj
Qe me mesoj te mos ndaloj.

Me koken pas
Une mbeta
Shtegetar i rrugeve pa kthim.
Skam gjuhe te flas
Fjalet moren rruget per mergim

Enderroj te jemi bashke
E te gjej ty siç te lash
Koha le te ndalet veç nje çast.

E te takoja miqte e mi
Te tregonim histori
Te rikthehesha ne femijeri.

Po valle une do ti dalloj
Valle do te jete
Ajo rrugice qe me meso
Te kendoj
Qe me mesoj te mos harroj.

Vitet kalojne
Une para teje mbetem po ai.
Kohet ndryshojne
une para teje mbetem po ai.
Rrudhat rendojne
Une para teje jam gjithmone ai.
Fundi afron
Une para teje mbetem nje femije
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 2:29 am

Larg dhe afer

Shet e blen gjithmone me buzen ne gas
Si nje hije qe te ndjek nga pas
Qesh e qan gjithmone ti nen nje maske.

Teater maskash pa nje imazh
I afte te ndihesh cdo personazh
Por jo i afte te cosh veshtrimin larg.

Larg..larg..larg..larg..

Ik shit atje ku shet perhere
Ik shite vleren e pavlere
Bli varferi e bli gjithcka
Bli edhe fundin e hidhur qe shesin ata.

Hiqe masken me shiko ne sy
Te verteten do ta gjesh aty
Larg me larg sa larg jemi te dy.

Larg nga drita qe ty te verbon
Larg nga skena qe te deformon
Larg me larg e prape nuk te mjafton.

Larg..larg..larg..larg..

Ik shit atje ku shet perhere
Ik shite vleren e pavlere
Bli varferi e bli gjithcka

Bli edhe fundin e hidhur qe shesin ata.

Sa cudi,po na ndan vetem nje prag
Por une dhe ti sa larg.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 2:37 amLet me die with you

With one word, oh with one smile
you petrified me, just for a while
with one kiss you burned me inside
baby, how did you bring me to life

Like the sun after the storm
you lighted my heart
and made me feel worm
like the whispering between the leafs
you talk to my soul with your trumbling lips.

Uuuuu.... i can't understand
i am tellin' myself
that maybe i'm dreamin' again.

Uuuuu...baby just hold me tonight
let me die on you
it‘s all I wanna do
bring me back to the light.

Let me die with you
let me fly with you
let me love you and hold you
over and over again
yeah just over again.

Lerm te vdes me ty
te jetoj ne ty
lerm te digjem ne flaket e zjarrit
qe ndezem te dy.

With one flash
from the depth of your eyes
you're meltin' me softly
breaking the ice.

Like the rain
you passed over me
like the rays of sun
over the sea.

Uuuuu...baby just hold me tonight
let me die on you
it‘s all i wanna do
bring me back to the light.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 2:43 am

Kur fjalet mungojne

Ti…
Ulur ne nje stol e vendosur shikon
Ti…
Me dyshimet e tua qe vete i ndihmon.

Heshtja lehte te pushton
Dhe fjalet e ndjera s‘te vijne
Ndoshta nje krenari te kote
Kerkon ti te mbrosh me veshtrim.

Pastaj embel me shfaqesh papritur
Dhe me gjen te papergatitur
Doren ma merr dhe fort ti ma shtrengon
Me e forta ndjenje e arritur.

Ti nuk gjen dot forcen te me shohesh ne sy
Ndihem i vetmuar kur jemi te dy.

Ti…
bukur e kupton me sdo jete si njehere
Ti…
rolin tend vazhdon por frika te merr.

Heshtja nis te braktis
Dhe lotet e ndjere te vijne
Zemra trokitjen e nis
Tashme i vertet ky trishtim.

Pastaj embel me shfaqesh papritur
Dhe me gjen te papergatitur
Fjalet e tua vone po tingellojne
Ato fjale qe dikur i kam pritur.

Fjalet e ndertojne nje lumturi
ndihem i vetmuar kur jemi te dy
ti nuk gjen dot forcen tme shohesh ne sy
ndihem i vetmuar kur jemi te dy.

Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 3:00 am

Eklips

Ndoshta me nuk ja vlen
Te humbas ne syte e tu
Jo ti ske pse genjen
I qart shkrimi ne blu.

Se kur hena diellin e fsheh
Veç rrezet i mbulon
Per nje cast fresikia te deh
Por eklipsi shpejt mbaron.

Ndoshta me nuk ja vlen
Te zgjohem me mendjen tek ti
Ose nisesh e vjen
O une fluturoj qe te vij.

Sepse ndryshe sdo kishte mbarim
Zjarr i fshehur ne uje
Me ndihmo o engjelli im
Zjarrin ta shpetoj.

Jo nuk dua ta pranoj
Fati te na ndaje
Dua ta mbroj
Dashurine e saj.

Do ta mbroj me syte e zotit
Si nje perle ne pike te lotit
Do ta mbroj, te jetoj
Dashuri e saj.

Ndoshta me nuk ja vlen
Ndoshta me nuk ja vlen
Te zgjohem me mendjen tek ti
Dua prane te te kem
Pa mall pa largesi.

Ooo.. ndryshe sdo kishte mbarim
Zjarr i fshehur ne uje
Me ndihmo o engjelli im
Zjarrin ta shpetoj.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 3:06 am

Nje here ne jete

Me sa duket ket nate do ta kujtoj
me sa duket neser nje drit e re do te me zgjoj
pse me thua te dua e pse e ndjej
pse kur je ti me mua eren e saj me nuk e gjej

reff
ti je ajo qe po sfidon
ate qe koha dot nuk po e sheron
ti e di se qfare me mundon mua
je ajo qe vjen 1 her ne jet sa dua te dua
por ti e di se une nuk them aq leht te dua por
je ajo qe vjen 1 her ne jet nje her ne jet

me sa duket ket her sdo refuzzoj
mesa duket tani zemren tende do ndaloj
ti me thua te dua e une e ndjej
dhe kur je ktu me mua ndjenjen dot nuk e genjen
ti je ajo qe po ndriqon, po ndriqon aty ku dielli dot nuk po deperton

reff 2x
ti e di se qfare me mundon mua
je ajo qe vjen 1 her ne jet sa dua te dua
por ti e di se une nuk them aq leht te dua por
je ajo qe vjen 1 her ne jet nje her ne jet
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 8:49 pm

Nese nje dite

Mbyllur ne nje re
Kam arritur kulmin e heshtjes
Nuk po gjej dot orientim
Dhe s’di te them perse.

Edhe sot si dje
Po jetoj ne stinen e vjeshtes
Nuk po gjej dot perqendrim
E sdi te them perse.

Po nese mund ti them stop vetmise
Dhe te gjeja pak guxim
Do ta rinisja qe sot
At’film qe e lam pa perfundim.

Dhe nese do te gjej prane nje dite
Une do te nis te nje tjeter stine
Si te jete e vetmja klime ne shpirtin tim.

Dhe nese do te kem prane nje dite
Une do jetoj te njejtin film
Si te jete e fundit enderr pa mbarim.

Mbyllur ne kete dhome
Po me duket vetja i çmendur
Me imazhin tend ne mendje
Nuk po gjej sherim.

Sot me shume se dje
Ne kujtimin tone i perhumbur
Duke pritur doren tende
Deri ne agim.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 8:54 pm

Melody

Melodine
Edhe ne nje gur
Une do t’mund ta zbuloj
E do le vetem vetmine
Deri sa ajo do te tingelloj.

Melodine,
Edhe neper terr
Do t’mund ta shikoj
E nuk do kete perendim
Deri sa ajo rrugen do ndriçoj
Rrugen do ndriçoj.

Jo nuk do ti ndaj
Syte e mi une jo smund ti ndaj nga ti
Por une do ti mbaj
Atje ku drita shkrihet ne melodi.

Me ty do qesh me ty do qaj
Zemren time e mbeshtes tek ti
Me ty do qesh me ty do qaj
Asgje nuk mund te na ndaj.

Melodine edhe ne nje fjale
Une do t'mund ta shijoj
Qe te me ngrohe shpirtin tim
Dhe magji e saj
Te mos perfundoj
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 9:00 pm

Do jemi ne

Eren mos e ndal te lutem
Mos e ndalo
Le te fshij stuhine mbi qiellin tone.

Diellin mos e ndal te lutem
Mos e ndalo
Le te sjell fuqine mbi token tone.

Dhe nese ndajme nje cope nga shpirti jone
Dhe nese gjejme dicka qe na bashkon
Nese lart dikush po na shikon
Nese syte perpara do veshtrojne.

Do jemi ne...do jemi ne

Vrapin mos e ndal te lutem
Mos e ndalo
Le te çoj atje ku enderron.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 9:03 pm

Ata sy

Dje i humbur, i zhytur ne kerkim
sot ndihem me i lumtur,plot me frymezim
po kur nata bie, une prape kerkoj
ate ze te embel qe zemren t'ma sheroj.

Po kur fati s'te njeh, jo nuk te troket ne dere
keshtu e ka kjo jete, pak te jep e pak te merr
po kur nata bie, une prape kerkoj
dy sy qe dhe naten une mund ti dalloj.

Ata sy… jane ne cdo vend
ne cdo hap ne cdo hapsire e ne cdo kend
ata sy… qe i kane dhene
dites diell..nates hene.

Por kete nate bie shi
bien lote bie pendim mbi syte e mi
ata sy qe te kane dhene
dashuri te pa thene.

Koha ben punen e saj, i ben njerezit me te forte
dhe une dua qe mendjen ta ndaj, te trokas ne tjeter porte
po kur nata bie, une prape kerkoj
ate arome te embel qe nga shtrati te me sgjoj.

Me s'dua te pres, si nje skllav une ne liri
hmm..dua ti jap vetes shprese ta kapercej kete histori
po kur nata bie,une prape kerkoj
dy sy plot me drite qe dhe naten s'perendojne.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitimeMon Oct 20, 2008 9:12 pm

Poeti

I vetmuar si gjithmone
Asnje tingull nuk degjon
Grindet me mendjen e tij
Pret motivin qe ti vij

Doren e fut thell ne xhep
Mos i gjendet ndonje lek
Se uria po e rrezon
Dhe motivin ja copton

Thote kur te vdes, do ta shes kete varferi
Ndoshta atehere, do fitoj une pasurine

Deri atehere
Do pranoj kete deshtim
Do ti ulem ne preher
Do ta bej mikun tim
Deri atehere
Do gezoj kete trishtim
Mmm...kjo vlere..
Rruga ime pa kthim.

Grindet me mendjen e rij
Pret motivin qe ti vij
Se uria po e rrezon
Dhe motivin ja copton
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Sponsored content

Tekste Kengesh Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh   Tekste Kengesh Icon_minitime

Back to top Go down
 
Tekste Kengesh
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Alban Skenderaj :: Alban Skenderaj :: Diskografia-
Jump to: