Alban Skenderaj
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alban Skenderaj

www.AlbanSkenderaj.net
 
HomePortaliLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Alban Skenderaj

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 31
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Alban Skenderaj Empty
PostSubject: Alban Skenderaj   Alban Skenderaj Icon_minitimeSun Oct 05, 2008 12:43 am

Alban Skënderaj u lind më 20 prill të vitit1982 në Lushnjë, është pop rock këngëtar shqiptar.Biografia
Alban Skënderaj u lind më 20 prill të vitit1982 në Lushnjë, por me origjinë është nga Vlora, është këngëtar shqiptar.

Babai i tij në atë kohë punonte si oficer dhe i duhej të shpërngulej në Lushnje ku dhe u lind Albani.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 31
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Alban Skenderaj Empty
PostSubject: Re: Alban Skenderaj   Alban Skenderaj Icon_minitimeSun Oct 05, 2008 12:43 am

Pas disa vjetesh ai u kthye prapë në Vlorë ku kreu shkollën e mesme "Halim Xhelo". Ai beri çmendurinë më të madhe të jetës së tij duke u larguar me një shok në një anije të rastit drejt Italisë, ndërkohë që familjet e tyre nuk dinin asgjë. Atje ai vazhdoi nje shkolle për Hoteleri-Turizëm, por e la atë degë sepse për të bërë karrierë i duhej të lëvizte shumë. Me vëllezërit e tij ai hapi një dyqan mobilerish tip antikuaruiati. Në të njëjtën kohë, ai punonte dhe si infermier terapist pasi kishte bërë një kurs për këtë zanat. Ndërkohe, ai kishte bërë dhe një kurs disa mujor për kitare dhe për kanto. Në Itali, ai merrte shpesh pjesë në konkurse të vogla që zhvilloheshin në qytetin ku jetonte, ku ftonte shpesh cmime. Ndonëse larg Shqipërisë ai i ndiqte aktivitete muzikore që zhvilloheshin këtu. Në dhjetor të 2004 ai provoi të merrte pjesë në festivalin e RTSH-s, por nuk u pranua. Ndërkohe ai kishte dëgjuar për Top-Fest si një konkurs që i jepte shumë këngëtarëve të panjohur të afirmoheshin. Kështu që ai mori pjesë në Top-Fest 2 me këngën Vetem ty e cila u pëlqye shumë nga publiku. Zëri dhe teksti i këngës rrëmbyen sa hap e mbyll syte zerat e shume adoleshenteve. Me pas ai nxorri ne treg albumin Fllad ne shkretetire me kenge te kompozuara dhe te shkruara nda vete Albani. me 3 gusht te po atij viti aishfaq ne televizionet Shqipetare videoklipin e kenges Thirrje e Deshperuar. Gjate veres ai ftohet ne plot pabe dhe koncerte qe mbusheshin plot te rinj qe e adhuronin muziken e tij.ne kete menyre ai arrin te thyeje te gjitha rekordet duke u bere vip për 10 muaj. Vitin tjeter ai merr perseri pjese ne Top-Fest 3 por kesaj rradhe me ne bashkpunim me grupin kosovar Kthjellu me kengen Dicka qe pati te njejtin sukses dhe fitoi vendin e pare perseri. Nderkohe ai u be ikone publicitare e kompaniwse Vodafon.dhe erdhi te publiku me videoklipin e kenges Ky ritem. Me 28,29,30 qershor ai luajti rolin e Romeos ne musikalin Romeo & Zhulieta. Më pas ai mori pjesë në Festivalin e 45 të këngës me këngën "Eklips" ku doli në vendin e gjashtë. Me vitin 2008 ai merr pjese ne netet e Klipit ku mori cmimin e pare si klipi me i mire nder shum klipe tjera.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Arta
Admin
Admin
Arta


Number of posts : 184
Location : hmmm nuk e di....
Registration date : 2008-10-05

Alban Skenderaj Empty
PostSubject: Re: Alban Skenderaj   Alban Skenderaj Icon_minitimeWed Oct 22, 2008 11:48 pm

Kam hapur perseri kete tem...ndoshta ju mund te gjeni diqka me shum rreth biografis se Albanit....

Me respekte

Arta....
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Linda'D
OK
OK
Linda'D


Number of posts : 36
Location : Republic Of Kosova
Registration date : 2008-10-12

Alban Skenderaj Empty
PostSubject: Re: Alban Skenderaj   Alban Skenderaj Icon_minitimeThu Oct 23, 2008 2:04 am

Eshte i mirepritur gjithmone ne Kosove...fansat e tij jane te gatshem me ore te tera te rrine ne kembe neper discoteka te ndryshme per ta degjuar ate...fansat e tij nuk kane ndonje moshe te caktuar
Back to top Go down
http://www.top-channel.tv
Sponsored content

Alban Skenderaj Empty
PostSubject: Re: Alban Skenderaj   Alban Skenderaj Icon_minitime

Back to top Go down
 
Alban Skenderaj
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Alban News

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Alban Skenderaj :: Alban Skenderaj :: Biografia-
Jump to: