Alban Skenderaj
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Alban Skenderaj

www.AlbanSkenderaj.net
 
HomePortaliLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Kengetaret tjere

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Arta
Admin
Admin
Arta


Number of posts : 184
Location : hmmm nuk e di....
Registration date : 2008-10-05

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 11, 2009 11:20 am

Hmmm Arta bash mir ja paska bo...hahahah....Wink
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 13, 2009 1:29 pm

Kengetaret tjere - Page 2 T_l52cde8ee92m_0ba28ec

Dafina: Shpresoj të pëlqehet kënga "Shum nalt"


Këngëtarja e cila aktualisht po pushton skenën shqiptare, Dafina Zeqiri, ka thënë se arsyeja e realizimit të një bashkëpunimi të radhës ka qenë si pasojë e suksesit që pati kënga "La Vida Loca" në bashkëpunim me Bleron.
Dafina së fundmi ka realizuar një tjetër këngë dhe klip, të titulluar “Shum nalt” ku ka bashkëpunuar me Capital-T dhe 2po2, ndërsa shpjegon se suksesi i madh që pati kënga “La Vida Loca”, e ka shtyrë këngëtaren që të vazhdojë me bashkëpunimet.

“Pata shumë fat në këngën ‘La Vida Loca’ që e kënduam duet me Bleron. Vullneti më shtyri që të vazhdoj të paraqitem duet në skenë, me këngëtarët siç janë grupi ‘Capital-T’ dhe ‘2po2’. Besoj se edhe kjo këngë do të më sjellë fat. Kemi arritur të realizojmë një videoklip të mrekullueshëm që besoj se do t’iu pëlqejë të gjithëve”, ka thënë Dafina për të përditshmen “Kosova Sot”.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Arta
Admin
Admin
Arta


Number of posts : 184
Location : hmmm nuk e di....
Registration date : 2008-10-05

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 14, 2009 11:52 am

Mua personalisht me ka pelqyer kjo kenge,dhe Dafina duket shum e bukur me hunden e re...hahahhaha....LaughingLaughing
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 14, 2009 8:58 pm

Edhe mua me pelqen kjo kenga "Shum Nalt" eshte shum kenge e mirëRazz
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 14, 2009 9:00 pm

Kengetaret tjere - Page 2 F.0213231540509_m

Leonora: Nuk këndoj maqedonisht!

Këngëtarja nga Maqedonia, Leonora Poloska, e cila të premten mbrëma ishte mysafire në emisionin argëtues "Oxygen", ka thënë se kurrë nuk ka kënduar dhe nuk do të këndojë në gjuhën maqedonase.
Kohëve të fundit u shndërrua në trend që disa nga këngëtarët e rinj shqiptarë nga Maqedonia të këndojnë edhe në gjuhën maqedonase duke dashur ta shtrijnë popullaritetin e tyre edhe te fansat maqedonas dhe duke u munduar të përfitojnë nga rasti dhe të dalin në skenat ndërkombëtare, siç ishte rasti me Adrian Gaxhën, i cili ishte njëri nga përfaqësuesit e Maqedonisë në Evrovisionin e fundit.

Mirëpo, e pyetur nëse ndonjëherë ka kënduar në gjuhën maqedonase, Leonora Poloska është përgjigjur se ajo nuk ka kënduar asnjëherë maqedonisht, për faktin se ata janë një popull shumë më i vogël se shqiptarët, dhe se do të këndonte në gjuhën e tyre, në qoftë se ka ndonjë këngëtar/e maqedonas/e që këndon shqip.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Arta
Admin
Admin
Arta


Number of posts : 184
Location : hmmm nuk e di....
Registration date : 2008-10-05

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 15, 2009 11:58 am

Valla kishte me kendu edhe mir me i jap shum pare,hahahaha.Nuk i kuptoj keta kengetare po nuk eshte keq me kendu edhe ne gjuh te tjera..pffffff....Mad....
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 16, 2009 8:49 pm

Kengetaret tjere - Page 2 T_ElvanaGjatam_a3ec198

Elvana me videoklip dhe ueb-faqe


Hit-këngëtarja nga Shqipëria, Elvana Gjata, së shpejti do të lansojë një videoklip të ri. Përveç klipit, Elvana do të hapë edhe faqen e saj të internetit për t’i informuar fansat në lidhje me aktivitetet e saja.
Revista “Albaniac” njofton se javën e kaluar Elvana ka qenë në Kosovë për të realizuar spotin e ri.

I njëjti burim pohon se këngëtarja e hitit “Vetes” shumë shpejt do të lansojë edhe ueb-faqen e saj zyrtare në internet për të qenë më afër fansave me informacionet për performancat dhe aktivitetin e saj muzikor.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Arta
Admin
Admin
Arta


Number of posts : 184
Location : hmmm nuk e di....
Registration date : 2008-10-05

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 18, 2009 5:06 pm

wow ky eshte nje lajm shum i mir....thnx Magi....Wink
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeFri Feb 20, 2009 11:03 pm

Kengetaret tjere - Page 2 T_dafinazeqirm_3ca77ee

Dafina ndjehet mirë pas ndërhyrjes kirurgjike


Pas ndërhyrjes kirurgjike që ka pasur në hundë këngëtarja Dafina Zeqiri, si pasojë e aksidentit që kishte pësuar në qendrën e skijimit në Brezovicë, ajo ndihet më mirë.
“Operacioni ka kaluar mirë dhe tani po ndihem mirë”, ka thënë Dafina për emisionin “Express Live” të KTV-së.

Dafina njihet për bashkëpunimet e suksesshme, duke veçuar këto të fundit, “La vida loca” me Bleron dhe F-Kay, si dhe “Shum nalt" me Capital T dhe 2po2.

Këngëtarja ka bërë të ditur se tash e tutje do të jetë e fokusuar gjithnjë e më shumë tek solo karriera. “Do të ketë shumë këngë solo”, ka përfunduar Dafina.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 23, 2009 8:53 am

Kengetaret tjere - Page 2 F.0223003637292_m
Rovena nuk heq dorë nga ëndrra


Këngëtarja nga Shkodra, Rovena Dilo, ka njoftuar se ajo rastësisht është bërë këngëtare, ndërsa ëndrra e saj e fëmijërisë dhe adoleshencës ka qenë që ajo të bëhet shkrimtare.
Gjatë fëmijërisë saj Rovena kishte qenë e dhënë pas librave dhe revistave, ndërsa lënda e preferuar e saj ishte letërsia.

Mirëpo krejt pa pritur, në moshën 23-vjeçare (në vitin 1993) ndryshuan planet e fëmijërisë së saj, me ç’rast ajo u paraqit në skenë me këngën “Nëse natën vij”, e cila doli të jetë shumë e suksesshme dhe ishte momenti kthyes në jetën e Rovenës.

Megjithatë, këngëtarja e hitit “Për një çast më ndali zemra” vazhdon t’i mbetet besnik ëndrrës së saj.

“Ku ta dish, ndoshta një ditë... pasi të kem mbushur 40 vjet... do të filloj të bëj letërsi”, është cituar këngëtarja nga suplementi “Unë gruaja”.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeTue Feb 24, 2009 11:44 pm

Kengetaret tjere - Page 2 F.0224122243231_m

N.Y. Daily News: Bleona do të bashkëpunojë me Timbaland

Ne rubrikën e thashethemeve në numrin e të dielës të gazetës amerikane "New York Daily News", midis emrave te njohur te artit botëror radhitej dhe një lajm për Bleona Qerretin, njofton revista "Albaniac".
Në lajm është thënë se farmacisti miliarder Stewart Rahr po tenton biznesin muzikor nëpërmjet këngëtarëve nga Ballkani.

“New York Daily News” thotë se Rahr po mundohet ta lidhë “Madonën e Shqipërisë – Bleona Qerretin” me superproducentin Timbaland dhe David Foster, të cilët do të krijojnë një këngë për këngëtaren seksi nga Shqipëria.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 11:33 pm

Kengetaret tjere - Page 2 F.0304141704554_m


Duffy pëlqehet në Top-Fest

Këngëtarja më premtuese dhe në trend, Dafina Zeqiri, është paraqitur të hënën në "Top Fest 6" me këngën "Duhet që ta di", ndërkohë, revista "Albaniac" njofton se këngëtarja ka hapur edhe faqen zyrtare në internet.
Dafina në Shqipëri për të parën herë është prezantuar para publikut në festivalin “Kënga Magjike”, ku nuk la ndonjë përshtypje të madhe, mirëpo ajo u bë ë shumë e njohur pas lansimit të këngës në bashkëpunim me Bleron dhe F-Kay, “La Vida Loca”.

Të rejat dhe informacionet në lidhje me këngëtaren mund t’i merrni në faqen dafinazeqiri.com, e cila është faqja zyrtare e Dafinës.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Magdalena
Admin
Admin
Magdalena


Number of posts : 227
Age : 32
Location : Albania
Registration date : 2008-10-04

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitimeSat Mar 14, 2009 10:34 pm

Kengetaret tjere - Page 2 U1_ElvanaGjata1

Elvana: Jam e dashuruar


Suplementi "Panorama Plus", njofton se këngëtarja Elvana Gjata ka zbuluar se është e dashuruar dhe e lumtur, duke mos zbuluar identitetin e të dashurit të saj.
Elvana, e cila së fundmi ka lansuar klipin e ri “Nuk jam më”, nuk ka pranuar asnjëherë të japë asnjë koment për jetën e saj private madje është irrituar shumë kur gazetarët kanë dashur të mësojnë më tepër mbi atë copëz aq të rëndësishme jete ku ajo nuk lë askënd të hyjë. Por si mund të evitohej ai detaj, aq më shumë që fansat e saj e duan edhe këtë informacion.

Natyrisht për djemtë që e pëlqejnë, i dashuri i saj konsiderohet si i lindur me këmishë pasi të fitosh zemrën e një vajze të bukur, një këngëtareje shumë të suksesshme edhe pse në moshë të re, është fat i madh.

Por, tani ajo nuk dëshiron të fshehë gjithçka, por e pranon se është e dashuruar dhe e lumtur. Madje është shumë e kënaqur që jo vetëm ata të dy, por edhe familjet e tyre janë të kënaqur për zgjedhjen që kanë bërë dy të rinjtë.
Back to top Go down
https://albanskenderaj.albanianforum.net
Sponsored content

Kengetaret tjere - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Kengetaret tjere   Kengetaret tjere - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Kengetaret tjere
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Alban Skenderaj :: Alban Skenderaj :: News-
Jump to: